112CNQ030ASM
Part Number : 112CNQ030ASM
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 112CNQ030ASM More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Radial, Through Hole
Capacitance : 5.1 nF
Forward Current : 110 A
Max Surge Current : 5.1 kA
Element Configuration : Common Cathode
Average Rectified Current : 55 A
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 979 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Medical Data storage
Packaging : Bulk
Current Rating : 110 A
Forward Voltage : 390 mV
Voltage Rating (DC) : 30 V
Max Reverse Voltage (DC) : 30 V
Max Operating Temperature : 150 °C
Max Reverse Leakage Current : 3.5 mA