LM25007SDX
Part Number : LM25007SDX
Manufacturer : Rochester Electronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : LM25007SDX More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Output Type : Adjustable
Output Current : 500 mA
Max Input Voltage : 42 V
Number of Outputs : 1
Max Output Current : 500 mA
Min Output Voltage : 2.5 V
Output Configuration : Positive
Operating Supply Voltage : 42 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regula
Qty : 272 In Stock
Applications : Datacom module Pro audio, video & signage Gaming
Packaging : Tape & Reel (TR)
Number of Pins : 8
Output Voltage : 2.5 V
Min Input Voltage : 9 V
Quiescent Current : 500 µA
Max Output Voltage : 37 V
Switching Frequency : 800 kHz
Synchronous Rectifier : No
Max Operating Temperature : 125 °C