SRF0703-2R2M
Part Number : SRF0703-2R2M
Manufacturer : J.W. Miller / Bourns
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : SRF0703-2R2M More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 7.6 mm
Width : 7.5946 mm
Length : 7.6 mm
Shielding : Shielded
Inductance : 2.2 µH
Schedule B : 8504500000
Case/Package : Nonstandard
Max DC Current : 4.11 A
Test Frequency : 100 kHz
Military Standard : Not
DC Resistance (DCR) : 21.7 mΩ
Inductance - Parallel : 2.2 µH
Max Operating Temperature : 125 °C
DC Resistance (DCR) - Series : 132 mΩ
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty : 3911 In Stock
Applications : Wearables (non-medical)
Mount : Surface Mount
Height : 3.6068 mm
Packaging : Cut Tape
Tolerance : 20 %
Resistance : 21.7 mΩ
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Number of Pins : 4
Number of Coils : 2
RMS Current (Irms) : 4.11 A
Inductance - Series : 8.8 µH
Self Resonant Frequency : 100 kHz
Min Operating Temperature : -40 °C